Aποτελέσματα NBA: Πανηγύρισαν στο τέλος οι Τζαζ, σπουδαίες νίκες για Σανς, Ορλάντο και Πέλικανς (vids)

Σημαντικές αναμετρήσεις έγιναν για άλλο ένα βράδυ στο NBA , με τους Τζαζ  να πετυχαίνουν την νίκη στα τελευταία λεπτά έναντι τον Χοκς , οι Πέλικανς άλωσαν τους Κλίπερς έχοντας τον Ζάιον Γουίλιαμσον σε καταπληκτική βραδιά. Σπουδαία διπλά πέτυχαν οι Σανς, Μάτζικ και Χιτ.

Χόρνετς-Σανς 96-107

Οι Σανς από το πρώτο και όλας ημίχρονο είχαν τα ηνία του αγώνα , όμως με μια καταπληκτική τρίτη περίοδος (22-38 επιμέρους) τελειώσαν διαδικαστικά το παιχίδι πανηγυρίζοντας μια σπουδαία νίκη με σκορ 107-96.

Από τους Χόρνετς καταπληκτική εμφάνιση έκανε ο Μίσιτς με 21 πόντους , ενώ από τους νικητές ξεχώρισε ο διπλός Μπούκερ με 21 πόντους και 11 ασσίστ και ο Άλεν με 17 πόντους.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-28, 45-54, 67-92, 96-107

hornessans

Πίστονς-Χιτ 95-108

Με σπουδαίο δεύτερο ημίχρονο οι Χιτ πανηγύρισαν την νίκη έναντι των Πίστονς με σκορ 108-95.

Από τους νικητές ξεχώρισαν ο Αντεμπάγιο με 22 πόντους και 9 ριμπαόυντ και ο Μάρτιν με 18 πόντους , ενώ από τους Πίστονς ο Φοντέκιο είχε 14 πόντους.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-27, 54-56, 72-84, 95-108

pistonshit

Ράπτορς-Ορλάντο Μάτζικ 103-113

Με ένα ξέσπασμα στην τρίτη περίοδο , η ομάδα του Ορλάντο κατάφερε να φύγει νικήτρια από το Τορόντο με σκορ 113-103.

Από τους νικητές ξε΄χωρισαν οι Βάγνερ και Μπανκέρο με 19 και 17 πόντους αντίστοιχα , ενώ από τους Ράπτορς ο Γκάρι Τρεντ Τζούνιορ είχε 31 πόντους.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-24, 48-50, 73-84, 103-113

raptors

Πέλικανς-Κλίπερς 112-104

Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισαν οι Πέλικανς που κέρδισαν με σχετική άνεση τους Κλίπερς με σκορ 112-104.

Ο Ζάιον ήταν καταπληκτικός για τους νικητές καθ΄ως πέτυχε 34 πόντους με 7 ριμπάουντ , ενώ από τους Κλίπερς ο Τζωρτζ είχε 16 πόντους και ακολούθησε ο Λέοναρντ με 23.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-22, 50-44, 82-80, 112-104

cliperspelikans

Tζαζ-Χοκς 124-122

Σπουδαίο παιχνίδι πραγαμτοποιήθηκε μεταξύ των Τζαζ και των Χοκς με τους γηπεδούχους να σφραγίζουν την νίκη τους στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Τζωρτζ με 15 πόντους και ο Σέξτον με 21 , ενώ από τους Χοκς ο Μάρει είχε 33 και ακολούθησε ο Χάντερ με 27.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 34-28, 61-62, 98-96, 124-122