Περιστέρι- Λαύριο 76-55: Νίκη με ανατροπή για την ομάδα των δυτικών προαστίων

To Περιστέρι κάνοντας ανατροπή στην τρίτη περίοδο με ένα επί μέρους 25-10, κατάφερε να νικήσει το Λαύριο με 76-55.

Το Λαύριο ήταν μπροστά στο τέλος του ημιχρόνου για έξι πόντους (36-30), όμως με ένα επί μέρους 25-10 το Περιστέρι ανέτρεψε τα δεδομένα του αγώνα και προηγήθηκε στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου με 61-40. Η ομάδα των δυτικών προαστίων διατήρησε το προβάδισμα και πήρε την νίκη στο άδειο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου» κόντρα στο Λαύριο με 76-55.

Από το Περιστέρι ξεχώρισαν οι Άρλετζ και Πέτεγουεϊ με 14 και 13 πόντους αντίστοιχα, ενώ για το Λαύριο πρόσθεσαν οι Κάρτερ και Βουλγαρόπουλος από 17 και 10 πόντους.

Δεκάλεπτα: 14-15, 36-30, 61-40, 76-55

Περιστέρι (Παπανικολόπουλος): Άρλετζ 14 (1 τριπ.), Γκάντι 2, Σκορδίλης 4, Πέτεγουεϊ 13 (2 τριπ.), Βησσαρίου, Παπαδημητρίου, Μαυροκεφαλίδης 12 (2 τριπ.), Σαλούστρος 11 (1 τριπ.), Τόλα, Αθηναίου 3 (1 τριπ.), Καράμπελας 5 (1 τριπ.), Βασιλόπουλος, Ευσταθιάδης, Τζόουνς 6, Γκρέι 6

Λαύριο (Σερέλης): Κόνσουλας, Παπανδρέου 5 (1 τριπ.), Κωστόπουλος, Άλστον 4, Ερμείδης 1, Γερομιχαλός, Σταματογιάννης 2, Σάβατζ 3 (1 τριπ.), Μπελ 9, Κάρτερ 17 (2 τριπ.), Λεγκίκας, Μαστρογιαννόπουλος 4, Βουλγαρόπουλος 10