Μακάμπι Τ.Α.-Αρμάνι Μιλάνο 85-86: "Απέδρασε" με το διπλό στην παράταση

Η Αρμάνι Μιλάνο πήρε ένα σπουδαίο "διπλό" στο  Menora Mivtachim Arena, νικώντας την Μακάμπι Τελ Αβίβ με 86-85 στην παράταση, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 4-3, με τους γηπεδούχους να πέφτουν στο 3-7.

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ είχε το προβάδισμα με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-18), όμως η Αρμάνι Μιλάνο, με ένα επί μέρους 28-15, ξέφυγε και ήταν μπροστά με 11 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (46-35).

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να μειώσουν την διαφορά στο δεύτερο ημίχρονο και με ένα επί μέρους σκορ 17-11 στην τέταρτη περίοδο, κατάφεραν να ισοφαρίσουν (70-70).

Οι δύο ομάδες έλυσαν τις διαφορές τους στην παράταση, με το ματς να εξελίσσεται σε θρίλερ. Το σκορ εναλλασόταν συνεχώς, με την Αρμάνι Μιλάνο τελικώς να νικάει με 86-85.

Από την Μακάμπι Τελ Αβιβ διακρίθηκαν οι Γουίλμπερκ και Μπράιαντ μρ 17 πόντους έκαστος, ενώ από την Αρμάνι Μιλάνου ξεχώρισαν οι Πάντερ και Ντιλεινι με 18 και 16 πόντους αντίστοιχα.

Περίοδοι: 20-18, 35-46, 53-59, 70-70 (τέλος της κανονικής περιόδου), 85-86 ( τέλος της παράτασης)