Γουίζαρντς-Σέλτικς 104-91: Σπουδαίο διπλό με «35αρα» του Μπιλ

Οι Γουίζαρντς έκαναν την έκπληξη και νίκησαν τους Σέλτικς εντός έδρας με 104-91, με αποτέλεσμα να ανέβουν στο 7-17, με την ομάδα από την Βοστώνη να πέφτει στο 13-13.

Οι Γουίζαρντς ξεκίνησαν δυναμικά στον αγώνα και δεν άφησαν περιθώρια αμφισβήτησης στους Σέλτικς, με αποτέλεσμα να είναι με δώδεκα πόντους μπροστά στο τέλος του ημιχρόνου (55-43).  Οι γηπεδούχοι έχοντας τον Μπιλ σε καλή μέρα, κατάφεραν με ένα επί μέρους σκορ 34-24 να διευρύνουν το προβάδισμα τους και να έχουν απόσταση 22 πόντων στο τέλος της τρίτης περιόδου (89-67). Αν και οι Σέλτικς μείωσαν με ένα επί μέρους σκορ 24-15 στην τέταρτη περίοδο, οι Γουίζαρντς διαχειρίστηκαν καλύτερα την κατάσταση και νίκησαν με 104-91.

Από τους Γουίζαρντς ξεχώρισε ο Μπιλ με 35 πόντους, εφτά ριμπάουντ και πέντε ασίστ, ενώ από τους Σέλτικς διακρίθηκαν οι Μπράουν και Γουόλκερ με 25 πόντους έκαστος.

Περίοδοι: 29-22, 55-43, 89-67, 104-91