Μπούλς-Νετς 115-107: Σπουδαία νίκη με βλέμμα στα playoffs

Οι Μπουλς επικράτησαν των Νετς με 115-107, με αποτέλεσμα να ανέβουν στο 20-28 και την δέκατη θέση, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 34-16 και την δεύτερη θέση.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με τους Νετς να παίζουν πιο αποτελεσματικά και να προηγούνται με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (28-25). Η ομάδα από το Σικάγο με ένα επί μέρους σκορ 32-18, έφερε νέες συνθήκες στον αγώνα και κατάφερε να προηγηθεί με έντεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (57-46).

Οι Μπουλς είχαν τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα στο δεύτερο μέρος και κατάφεραν να διατηρήσουν την διαφορά και να νικήσουν τους Νετς με 115-107.

Από τους Μπουλς ξεχώρισαν οι Λαβίν και Βούτσεβιτς με 25 και 22 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τους Νετς διακρίθηκαν οι Ίρβινγκ και Γκριν με 24 και 21 πόντους.

Περίοδοι: 25-28, 57-46, 89-72, 115-107