Νικς-Ράπτορς 120-103: Με οδηγό τον Ραντλ η ένατη σερί νίκη των Νεοϋορκέζων

Οι Νικς επικράτησαν των Ράπτορς με 120-103, με αποτέλεσμα να ανέβουν στο 34-27, ενώ η ομάδα από το Τορόντο έπεσε στο 25-35 και την 12η θέση.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με τους Νικς να είναι μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (30-26). Η ομάδα από την Νέα Υόρκη συνέχισε να προπορεύεται στο δεύτερο δεκάλεπτο και είχε προβάδισμα πέντε πόντων στο τέλος του ημιχρόνου (64-59).

Οι Ράπτορς αντέδρασαν και πέρασαν μπροστά με τρεις πόντους στο 28' (76-73), με τους Νικς να κάνουν ένα επί μέρους σκορ 15-7 και να προηγούνται με πέντε πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (88-83). Οι γηπεδούχοι δεν άφησαν περαιτέρω περιθώρια αντίδρασης στους Ράπτορς, με ένα επί μέρους σκορ 32-20 και κατάφεραν να νικήσουν με 120-103.

Από τους Νικς ξεχώρισαν οι Ραντλ και Μπάρετ με 31 και 25 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τους Ράπτορς διακρίθηκαν οι Ανουνόμπι και Βανβλίτ με 27 πόντους έκαστος.

Περίοδοι: 30-26, 64-59, 88-83, 120-103