Σπερς - Λέικερς 121-125: Ντέιβις και Γουέστμπρουκ έδωσαν τη νίκη στη παράταση

Οι Λέικερς πήρανε τη νίκη με 125-121 στην παράταση κόντρα στους Σπερς και έκαναν ανέβασαν το ρεκόρ στη δυτική περιφέρεια στο 2-2, ενώ οι ομάδα του Σαν Αντόνιο δέχτηκε μία ακόπη ήττα και υποχώρησε στο 1-3.

Ένα όμορφο παιχνίδι χάρισαν οι δύο αντίπαλοι σε όποιον το παρακολούθησε, καθώς ήταν συνεχώς κοντά στο σκορ και οι εναλλαγές του ήταν πολλές.  Μέχρι να φτάσουμε στην τρίτη περίοδο και όπου και οι Σπερς ανέβασαν στορφές και  μπόρεσαν να ξεφύγουν στο +12 (97-85,36'). Οι Λέικερς όμως είχαν την απάντηση στο τελευταίο μέρος και με ένα επιμέρους σκορ 17-29 μπόρεσαν να στείλουν τον αγώνα στην παράταση.  Στον έξτρα η ομάδα του Λος Άντζελες είχε την ψυχολογία με το μέρος της και έφτασε στη νίκη με 125-121.

Για τους Λέικερς την διαφορά έκανε ο Ντέιβις με 35 πόντους και 17 ριμπάουντ και ακολούθησε ο Γουέστμπρουκ με 33 πόντους 10 ριμπάουντ και 8 ασίστ.

Για τους Σπερς ξεχώρισαν οι Μάρεϊ και Γουόκερ με 21 πόντους έκαστος.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 29-27, 62-61, 97-85, 114-114 κ.α, 121-125(παρ)

ΣΠΕΡΣ: ΜακΝτέρμοτ 4, Τζόνσον 11 (2/10 σουτ, 6 ριμπάουντ), Πελτλ 27 (14 ριμπάουντ), Γουάιτ 7 (3/10 σουτ, 1/6 τρίποντα, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ), Μάρεϊ 21 (2 τρίποντα, 12 ριμπάουντ, 15 ασίστ), Γιανγκ, Γιούμπανκς 5, Μπάτες-Ντιοπ 6 (7 ριμπάουντ), Φορμπς, Γουόκερ 21 (5 τρίποντα, 6 ασίστ), Βάσελ 19 (5 τρίποντα, 7 ριμπάουντ)

ΛΕΪΚΕΡΣ: Ντέιβις 35 (17 ριμπάουντ), Μπέιζμορ 5 (1), Τζόρνταν 7 (9 ριμπάουντ), Γουέστμπρουκ 33 (1 τρίποντο, 10 ριμπάουντ, 8 ασίστ), Μονκ 17 (4), Άντονι 4 (1/7 σουτ), Χάουαρντ 6 (8 ριμπάουντ), Ρόντο 8, Ριβς 10 (2)