Νικς-Νετς 106-111:  Επική νίκη με επιστροφή από το -28! (vid)

Απίστευτη νίκη για τους Νετς, που γύρισαν από το -28 απέναντι στους Νικς, επικρατώντας στο «Μάντισον Σκουέαρ Γκάρντεν» με 111-106.

Οι απουσίες των Ντουράντ, Ίρβινγκ και Σίμονς, αλλά και το 54-26 στα μέσα της δεύτερης περιόδου, έδειχναν πως ακόμα μία ήττα βρισκόταν προ των πυλών για τους Νετς, όμως κάπου εκεί λες και το Μπρούκλιν… βγήκε στο παρκέ. Οι φιλοξενούμενοι άρχισαν να… ροκανίζουν την διαφορά και χάρη σε ένα 15-0 στην τέταρτη περίοδο, πέρασαν μπροστά με 99-97, φτάνοντας, τελικά, σε μία επική νίκη.

21 πόντους σημείωσε ο Τόμας, με τους 16 εξ αυτών στην τέταρτη περίοδο, με τον Κάρι να έχει 20 πόντους και τον Όλντριτζ 18 πόντους και 10 ριμπάουντ, από πλευράς νικητών.

Όσον αφορά τους Νικς, ο Ραντλ είχε 31 πόντους και 10 ριμπάουντ και ο Κουίκλι 18 πόντους.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 38-18, 65-44, 87-73, 106-111

ΝΙΚΣ: Ραντλ 31 (4 τρίποντα, 10 ριμπάουντ), Ρόμπινσον 2 (7 ριμπάουντ), Γουόκερ 9 (1), Φουρνιέ 16 (6/17 σουτ, 4/12 τρίποντα), Γκράιμς 8 (2), Τόπιν 8, Ρέντις 5 (1/5 σουτ, 1 τρίποντο), Γκίμπσον 6 (8 ριμπάουντ), Μπερκς 3 (5 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Κουίκλι 18 (4 τρίποντα, 6 ριμπάουντ)

ΝΕΤΣ: Τζόνσον 14 (7 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Μπράουν 9 (5 ριμπάουντ), Ντράμοντ 11 (19 ριμπάουντ), Μιλς 8 (2/13 σουτ, 2/9 τρίποντα), Κάρι 20 (6/9 τρίποντα, 6 ασίστ), Γκρίφιν 8 (2), Έντουαρντς, Όλντριτζ 18 (10 ριμπάουντ), Κάρτερ 2, Τόμας 21 (1/5 τρίποντα)