Σίξερς-Πέισερς 133-120: Με ασταμάτητους Εμπίντ και Χάρντεν

Οι Σίξερς νίκησαν εντός έδρας τους Πέισερς με 133-120 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 50-31 (4η θέση), ενώ η ομάδα από την Ιντιάνα έπεσε στο 25-56 (13η θέση),

Σαρωτικοί οι Σίξερς στην αρχή του αγώνα και παίζοντας ωραίο μπάσκετ, κατάφεραν να είναι μπροστά με 14 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (37-23). Η ομάδα από την Φιλαδέλφεια διατήρησε το προβάδισμα της σε διψήφιο αριθμό πόντων στο δεύτερο δωδεκάλεπτο και προηγήθηκε με δώδεκα πόντους στο τελος του ημιχρόνου (66-54).

Αν και οι Πέισερς προσπάθησαν να πιέσουν, οι Σίξερς ήταν σταθεροί και αποτελεσματικοί στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (100-90). Οι Σίξερς διατήρησαν το προβάδισμα τους στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν εντός έδρας τους Πέισερς με 133-120.

Από τους Σίξερς διακρίθηκαν οι Εμπίντ (20ρ. και τέσσερις ασίστ) και Χάρντεν (4ρ. και 14 ασίστ) με 41 και 22 πόντους αντίστοιχα. Από τους Πέισερς ξεχώρισαν οι Μπρίσσετ και Χάλιμπαρτον με 20 και 19 πόντους.

Περίοδοι: 37-23, 66-54, 100-90, 133-120