Κλίπερς-Πέλικανς 91-112: Με 22αρα του ΜακΚόλουμ και double double του Γουίλιαμσον

Οι Πέλικανς νίκησαν εκτός έδρας τους Κλίπερς με 112-91 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 4-2, ενώ η ομάδα από το Λος Άντζελες έπεσε στο 2-4.

Αν και οι Πέλικανς πήραν προβάδισμα με επτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-18), οι Κλίπερς ανέβασαν ρυθμό στην δεύτερη περίοδο, για αυτό και οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες στο τέλος του ημιχρόνου (52-52).

Η ομάδα από την Νέα Ορλεάνη πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 26-15, προηγήθηκε με έντεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (78-67). Οι Πέλικανς συνέχισαν να διευρύνουν το προβάδισμα τους στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 34-24, νίκησαν εκτός έδρας τους Κλίπερς με 112-91.

Από τους Πέλικανς διακρίθηκαν οι ΜακΚόλου, και Γουίλιαμσον (12ρ. και επτά ασίστ) με 22 και 21 πόντους αντίστοιχα. Από τους Κλίπερς ξεχώρισαν οι Πάουελ και Τζόρτζ με 18 και 14 πόντους.

Περίοδοι: 25-18, 52-52, 67-78, 91-112.