Σίξερς - Λέικερς 133-122: Στην παράταση η «μπίλια έκατσε στο μπλε» (vid)

Μάχη μέχρι το τέλος για το ροζ φύλλο αγώνα έδωσαν Σίξερς και Λέικερς, με την ομάδα της Φιλαδέλφεια να επικρατεί στην παράταση με 133-122.

Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό από την αρχή μέχρι το τέλος. Στα τελευταία 34'' της κανονικής διάρκειας του αγώνα οι μπλε προηγήθηκαν με 9 πόντους, αλλά οι «Λιμνάνθρωποι» δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη. Τελικά ισοφάρισαν και έστειλαν το ματς στην παράταση, όπου όμως λύγισαν από τους αποφασιστικούς γηπεδούχους.

Από τους νικητές πρώτος σκόρερ ήταν ο Τζοέλ Εμπίντ με 38 και 12 ριμπάουντ, ενώ από τους ηττημένους, ο Ντέιβις είχε 31 πόντους και 12 ριμπάουντ, με τους δυο σέντερ να φτάνουν σε ένα εμφατικό νταμπλ νταμπλ.

Τα δωδεκάλεπτα: 31-20, 61-59, 93-83, 120-120, 133-122.

ΣΙΞΕΡΣ: Τάκερ 3 (1 τρίποντο, 5 ριμπάουντ), Χάρις 14 (2/6 τρίποντα, 9 ριμπάουντ), Εμπίντ 38 (3 τρίποντα, 12 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 7 λάθη), Χάρντεν 28 (3 τρίποντα, 12 ασίστ, 5 λάθη), Μέλτον 33 (8/12 τρίποντα, 7 κλεψίματα), Ριντ, Χάρελ, Τάιμπουλ 9 (1), Μίλτον 6, Κορκμάζ 2 (1/5 σουτ)

ΛΕΪΚΕΡΣ: Ντέιβις 31 (12 ριμπάουντ), Τζέιμς 23 (1/8 τρίποντα, 6 ασίστ), Μπέβερλι 9 (1), Σρούντερ 4, Γουόκερ 15 (3), Μπράουν, Μπράιαντ 3 (1), Γουέστμπρουκ 12 (4/14 σουτ, 1/5 τρίποντα, 11 ριμπάουντ, 11 ασίστ), Ριβς 25 (4 τρίποντα, 5 ασίστ).