Κλίπερς-Μάτζικ 108-113: Απόδραση από το Λος Άντζελες για την ομάδα του Ορλάντο

Οι Μάτζικ νίκησαν εκτός έδρας τους Κλίπερς με 113-108 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 29-42, ενώ η ομάδα από το Λος Άντζελες έπεσε στο 37-34.

Πιο δυναμική αρχή έκαναν οι Μάτζικ, οι οποίοι ήταν μπροστά  με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (31-30). Αν και οι Κλίπερς είχαν προβάδισμα σε τρεις περιπτώσεις στην δεύτερη περίοδο, η ομάδα από το Ορλάντο είχε τον πρώτο λόγο και προηγήθηκε με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (57-55).

Η ομάδα του Λος Άντζελες πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 27-17, προηγήθηκε με οχτώ πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (82-74). Οι Μάτζικ ήταν σαρωτικοί στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 39-26, κατάφεραν να νικήσουν τους Κλίπερς εκτός έδρας με 113-108.

Από τους Μάτζικ διακρίθηκαν οι Φούλτζ και Κάρτερ (12ρ. και 2 ασίστ) με 28 και 27 πόντους αντίστοιχα. Από τους Κλίπερς ξεχώρισαν οι Τζόρτζ και Ζούμπατς (16ρ.) με 30 και 16 πόντους.

Περίοδοι: 30-31, 55-57, 82-74, 108-113