Χόρνετς-Ράπτορς 108-128: Εκτός έδρας νίκη για το πλεονέκτημα στο play-in με 36αρα του Σιακάμ

Οι Ράπτορς νίκησαν εκτός έδρας τους Χόρνετς με 128-108 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 39-39 (8η θέση), ενώ η ομάδα από την Σάρλοτ έπεσε στο 26-53 (14η θέση).

Οι Ράπτορς είχαν το προβάδισμα από την αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με δέκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (35-25). Η ομάδα από το Τορόντο κράτησε την διαφορά της στο δεύτερο δωδεκάλεπτο και προηγήθηκε με 15 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (67-52).

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την διαφορά τους σε διψήφιο αριθμό πόντων στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 12 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (101-89). Οι Ράπτορς διατήρησαν την διαφορά τους στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν εκτός έδρας τους Χόρνετς με 128-108.

Από τους Ράπτορς διακρίθηκαν οι Σιακάμ και Ανουνόμπι με 26 και 23 πόντους αντίστοιχα. Από τους Χόρνετς ξεχώρισαν οι Μίχαλιουκ και Μπούκναιτ με 26 και 21 πόντους.

Δεκάλεπτα: 25-35, 52-67, 89-101, 108-128.