Άλμπα - Μπάμπεργκ 82-70: Επέστρεψε στις νίκες με κορυφαίο τον Σίβα

H Άλμπα Βερολίνου έκανε το καθήκον της και νίκησε την Μπάμπεργκ με 82-70 και ανέβηκε στο 5-1, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 2-3.

Η Άλμπα Βερόλινου είχε προβάδισμα δύο πόντων στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-20). Οι πρωταθλητές Γερμανίας με ένα επί μέρους σκορ 19-11, πέρασε μπροστά με δέκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (41-31).

Η Μπάμπεργκ πέρασε στην αντεπίθεση και με ένα επί μέρους 24-17, μείωσε στους τρεις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (58-55). Οι φιλεξενούμενοι ισοφάρισε στα πρώτα λεπτά της τέταρτης περιόδου (62-62), αλλά η Άλμπα Βερολίνου δεν βρέθηκε πίσω στο σκορ και με ένα επί μέρους σκορ 20-8, νίκησε την Μπάμπεργκ με 82-70.

Από την Άλμπα Βερολίνου ξεχώρισαν οι Σίβα και Τίεμαν με 22 και 18 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Μπάμπεργκ διακρίθηκαν οι Κράβις και Χολ με 20 και 11 πόντους.

Περίοδοι: 22-20, 41-31, 58-55, 82-70