ΑΕΚ-Απ. Πατρών 100-70: Με 26αρα του ΜακΛέμορ

Η ΑΕΚ νίκησε εντός έδρας τον Απ. Πατρών με 100-70, με τις δύο ομάδες να έχουν ρεκόρ 1-2.

Η ΑΕΚ ήταν καταιγιστική στα πρώτα λεπτά και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με 15 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (31-16). Αν και ο Απ. Πατρών είχε ένα συνολικό επί μέρους σκορ 25-17 στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι κιτρινόμαυροι βρήκαν λύσεις και προηγήθηκαν με επτά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (48-41).

Η ομάδα του κόουτς Πλάθα πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 26-18, προηγήθηκε με 15 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (74-59). Η ΑΕΚ ανέβασε ρυθμό στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 26-11, νίκησε εντός έδρας τον Απόλλωνα Πατρών με 100-70.

Από την ΑΕΚ διακρίθηκαν οι ΜακΛέμορ και Τίλμαν με 26 και 18 πόντους αντίστοιχα. Από τον Απ. Πατρών ξεχώρισαν οι Σταρκς και Φιλιππάκος με 22 και 16 πόντους.

Δεκάλεπτα: 31-16, 48-41, 74-59, 100-70