Προμηθέας-Μαρούσι 111-92: Με 27αρα του Χέιλ παραμένουν αήττητοι οι Πατρινοί

Ο Προμηθέας νίκησε εντός έδρας το Μαρούσι με 111-92 και ανέβασε το ρεκόρ του στο 3-0, ενώ οι "κίτρινοι" έχουν τρεις ήττες σε ισάριθμους αγώνες.

Ο Προμηθέας είχε τον πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με δώδεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (26-14). Ο αγώνας κινήθηκε σε υψηλά επίπεδα (28-23), με το Μαρούσι να πιέζει στο δεύτερο δεκάλεπτο, αλλά οι γηπεδούχοι βρήκαν απαντήσεις και προηγήθηκαν με επτά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (49-42).

Οι Πατρινοί είχαν τον πάνω χέρι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με επτά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (75-68). Ο Προμηθέας ανέβασε ρυθμό και με ένα επί μέρους σκορ 36-24 στην τέταρτη περίοδο, νίκησε εντός έδρας το Μαρούσι με 111-92.

Από τον Προμηθέα διακρίθηκαν οι Χέιλ και Ρέινολντς με 27 και 22 πόντους αντίστοιχα, με τον Κάουαν να έχει 21 πόντους και με τον Ετσενίκε να έχει 20 πόντους. Από το Μαρούσι ξεχώρισαν οι Λούκοβιτς και Χιλ με 16 και 15 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 26-14, 49-42, 75-68, 111-92