Μάτζικ-Μπακς 107-121: Με την σφραγίδα του Greek Freak

Οι Μιλγουόκι Μπακς παρότι βρέθηκαν στο σκορ πίσω στην πρώτη περίοδο (31-23), ανέτρεψαν το σκορ (70-53) και τελικώς επικράτησαν των Μάτζικ με 121-107, κάνοντας το 2-1 στην σειρά.

Αν και οι Μάτζικ πάτησαν το γκάζι στην πρώτη περίοδο και βρέθηκαν μπροστά με οχτώ πόντους (31-23), οι Μπακς με μαέστρο τον Γιάννη που είχε 21 πόντους και 8/8 σουτ κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι και με ένα επί μέρους 39-20 να προηγηθούν στο τέλος του ημιχρόνου με 70-53. Στο πρώτο ημίχρονο αξίζει να αναφερθούμε τόσο στην ένταση που σημειώθηκε ανάμεσα στον Ένις και στον Γουίλιαμς, η οποία είχε ως αποτέλεσμα την αποβολή και των δύο, όσο και στα νεύρα του  Μπρουκ Λόπεζ, ο οποίος έριξε μια καρέκλα πίσω από το πάγκο των Μπακς.

Οι Μπακς διατήρησαν το προβάδισμα στην δεύτερη περίοδο και τελικώς επικράτησαν με 121-107, κάνοντας το 2-1 στην σειρά του πρώτου γύρου των NBA Playoffs.

Από την ομάδα του Μιλγουόκι διακρίθηκε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο με τους 35 πόντους, τα 11 ριμπάουντ και 7 ασίστ, ενώ από οι Κρις Μίντλετον και Μπρουκ Λόπεζ πρόσθεσαν από 17 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την ομάδα του Ορλάντο ξεχώρισε οι Ντι Τζέι Όγκουστιν με 24 πόντους, ενώ από 20 πόντους πέτυχαν οι Νίκολα Βούτσεβιτς και Τέρενς Ρος.

Περίοδοι: 31-23, 53-70, 87-99, 107-121