Νάγκετς - Κλίπερς 107-113: Πολ Τζορτζ και Λέοναρντ έκαναν το 2-1 (vid)

Με τους Πολ Τζορτζ και Καουάι Λεόναρντ να βρίσκονται σε εξαιρετική ημέρα, οι Κλίπερς επικράτησαν με 113-107 των σκληροτράχηλων Ναγκετς και έκαναν το 2-1 στην σειρά.

Η ομάδα του Λος Άντζελες είδε τους Πολ Τζορτζ και Καουάι Λέοναρντ να δείχνουν τον δρόμο της νίκης και έτσι οι Κλίπερς πήραν τη νίκη (113-107) που τους δίνει ξανά το προβάδισμα στην σειρά (3-2).

Το Ντένβερ πάλεψε για να πετύχει την δεύτερη νίκη, καθώς έφτασε σε διψήφια διαφορά (45-57, στα μέσα της δεύτερης περιόδου), ενώ έδειξε να αντέχει αρχικά σην πίεση των αντιπάλων τους.

Οι Κλίπερς είδαν τους Νάγκετς να βρίσκονται στο 97-90 στην τέταρτη περίοδο, όμως πέρασαν στην αντεπίθεση και μέσα σε 1.5 λεπτό βρέθηκαν στο 97-98 χάρη στην εξαιρετική τους άμυνα στα τελευταία 6 λέπτα. Έτσι, έχοντας το... μομέντουμ έφτασαν στη νίκη (113-107) και πήραν πάλι τα ηνία της σειράς των playoffs.

Ο Πολ Τζορτζ με 32 πόντους ήταν ο κορυφαίος των νικητών, με τον Κουάι Λέοναρντ να προσθέτει 23 πόντους και 14 ριμπάουντ και τον Μάρκους Μόρις 12 πόντους.

Από του Νάγκετς ξεχώρισε ο Νίκολα Γιόκιτς με 32 πόντους, 12 ριμπάουντ και 8 ασίστ. Τον ακολούθησε σε απόδοση ο Μάικλ Πόρτερ με 18 πόντους και 10 ριμπάουντ, ενώ ο Τζαμάλ Μάρεϊ μέτρησε 14 πόντους  και 9 ασίστ.

Τα δωδεκάλεπτα: 32-33, 59-57, 88-84, 107-113

ΝΑΓΚΕΤΣ (Μαλόουν): Μίλσαπ 11, Γκραντ 11 (5/14 σουτ, 1/6 τρίποντα), Γιόκιτς 32 (3 τρίποντα, 12 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 7 λάθη), Μάρεϊ 14 (5/17 σουτ, 2 τρίποντα, 9 ασίστ), Χάρις 10 (2 τρίποντα, 6 ασίστ), Πλάμλι 2, Πόρτερ 18 (2 τρίποντα, 10 ριμπάουντ), Κρεγκ, Μόρις 9 (1)

ΚΛΙΠΕΡΣ (Ρίβερς): Λέοναρντ 23 (1 τρίποντο, 14 ριμπάουντ, 6 ασίστ), Μόρις 12, Ζούμπατς 8, Μπέβερλι 7 (1), Τζορτζ 32 (5), Γκριν 7 (1), Χάρελ 11, Τζάκσον, Γουίλιαμς 10 (2 τρίποντα, 5 ριμπάουντ), Μαν, Σάμετ 3 (1)