Άρης-Λάρισα 82-70: Με υπογραφή των Κάουαν και Τζούιστον

Ο Άρης νίκησε εντός έδρας την Λάρισα με 82-70 και εξασφάλισε την έκτη θέση έχοντας ρεκόρ 11-12, ενώ μπορεί να ελπίζει και για την 5η θέση, με την Θεσσαλική ομάδα να πέφτει στο 10-12 (8η θέση).

Πολύ δυνατό ξεκίνημα για τον Άρη στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με δέκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-14).  Οι κιτρινόμαυροι ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο, "χτίζοντας μια διαφορά" και προηγήθηκαν με εννέα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-35).

Χαμηλά κινήθηκε το σκορ της τρίτης περιόδου (13-12), με τους γηπεδούχους να κρατούν την πρωτοπορία και να προηγούνται με οχτώ πόντους στο 30' (56-48). Ο Άρης διεύρυνε το προβάδισμα του στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Λάρισα με 82-70.

Από τον Άρη διακρίθηκαν οι Κάουαν και Τζούιστον με 20 και 19 πόντους αντίστοιχα. Από την Λάρισα ξεχώρισαν οι Μούντι και Μάριτς (10ρ) με 14 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 24-14, 44-35, 56-48, 82-70

On Fire: Ο Κάουαν του Άρη με 20 πόντους, έξι ασίστ και πέντε ριμπάουντ σε 33:27 λεπτά.

Η μεγαλύτερη διαφορά: Το 44-30 (οι 14 πόντοι διαφοράς για τον Άρη στο 18' λεπτό).

Το στατιστικό που έκανε την διαφορά: Το 9/27 της Λάρισας στα τρίποντα, με τον Άρη να έχει 8/20.

Διαιτητές: Πουρσανίδης, Τσαρούχα, Σταματόπουλος

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή. Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.