Φιλική επικράτηση του Προμηθέα επί του Κολοσσού Ρόδου

Ο Προμηθέας νίκησε τον Κολοσσό Ρόδου σε φιλική αναμέτρηση με 100-79.

Οι δύο ομάδες ήταν ανταγωνιστικές, με τον Προμηθέα να έχει τον πρώτο λόγο από την αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με επτά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-38).

Οι Πατρινοί διατήρησαν το προβάδισμα τους στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησαν τον Κολοσσό Ρόδου με 100-79, σε ένα παιχνίδι πρόβα τζενεράλε πριν την διοργάνωση του Super Cup.

Από τον Προμηθέα διακρίθηκαν οι Χέλμς και Κοντίτ με 16 και 15 πόντους αντίστοιχα.

Από τον Κολοσσό Ρόδου ξεχώρισαν οι Χρυσικόπουλος και Σταρκς με 18 πόντους έκαστος.

Τα δεκάλεπτα ήταν: 26-17, 45-38(ημ.), 68-62, 100-79

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ (Μάκης Γιατράς): Μουράτος 4, Γιανγκ 13(1), Χέλεμς 16(2), Τσαϊρέλης 2, Κοντίτ 13, Γκίκας 14(3), Κάουαν 14(3), Σίμπσον 4(1), Κουλμπόκα 13(2), Τανούλης 2, Κακλαμανάκης 5, Πλώτας.

ΚΟΛΟΣΣΟΣ H HOTELS (Ηλίας Παπαθεοδώρου): Κατσίβελης 10(2), Σταρκς 18, Γιαννόπουλος 11(3), Χρυσικόπουλος 18(1), Οσμπορν 10, Στεφάνοβιτς, Χατζηδάκης 12, Μπιλλής