Απ. Πάτρας-ΠΑΟΚ 65-88: Με σβηστές τις μηχανές επικράτησαν οι ασπρόμαυροι

Ο ΠΑΟΚ νίκησε εκτός έδρας τον Απ. Πατρών με 88-65 και ανέβασε το ρεκόρ του στο 13-9, ενώ οι Αχαιοί έπεσαν στο 5-17. Οι "ασπρόμαυροι" συνεχίζουν στα playoffs της Basket League.

Δυνατό ξεκίνημα για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος είχε τον πρώτο λόγο και ήταν μπροστά με 12 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-13). Οι Θεσσαλονικείς κράτησαν την διαφορά τους στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με έντεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-34).

Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 16 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (72-56). Ο ΠΑΟΚ είχε ένα επί μέρους σκορ 16-9 στην τέταρτη περίοδο και κατάφερε να νικήσει εκτός έδρας τον Απ. Πάτρας με 88-65.

Από τον ΠΑΟΚ διακρίθηκαν οι Ρένφρο (14ρ. και 3 ασίστ) και Φράνκε (7ρ. και 4 ασίστ) με 18 και 17 πόντους αντίστοιχα. Από τον Απ. Πατρών ξεχώρισαν οι Μακ και Γκρίφιν με 16 και 12 πόντους.

Δεκάλεπτα: 13-25, 34-45, 56-72, 65-88

Διαιτητές: Παπαπέτρου, Μαλαμάς, Ζακεστίδης