Άλμπα Βερολίνου-Βίρτους Μπολόνια 76-90: Τους λύγισαν στην τέταρτη περίοδο οι ασπρόμαυροι και πήραν την φιλική νίκη

Η Βίρτους Μπολόνια νίκησε την Άλμπα Βερολίνου με 90-76 σε φιλικό αγώνα.

Αν και οι "κίτρινοι" πήραν προβάδισμα με επτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (30-23), οι "ασπρόμαυροι" ανέβασαν ρυθμό με ένα επί μέρους σκορ 19-10 στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (42-40).

Η γερμανική ομάδα είχε το momentum στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με την ιταλική ομάδα να βρίσκει λύσεις. Οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες στο τέλος της τρίτης περιόδου (65-65). Η Βίρτους Μπολόνια είχε ένα επί μέρους σκορ 25-11 στην τέταρτη περίοδο και νίκησε την Άλμπα Βερολίνου με 90-76.

Από την Βίρτους Μπολόνια διακρίθηκαν οι Μίκι και Κορντινιέ με 14 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από την Άλμπα Βερολίνου ξεχώρισαν οι Μπράουν και Σνάιντερ με 18 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 30-23, 40-42, 65-65, 76-90