Μπάγερν - Παρτίζαν 99-95: Με 20αρα του Έντουαρντς οι Βαυαροί πήραν την τρίτη θέση στο τουρνουά Παύλος Γιαννακόπουλος

Η Μπάγερν Μονάχου νίκησε την Παρτιζάν με 99-95 και πήρε την τρίτη θέση στο 5ο τουρνουά Παύλος Γιαννακόπουλος.

Πολύ ανταγωνιστικές ήταν οι δύο ομάδες στα πρώτα λεπτά και ήταν ισόπαλες στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-22). Το ματς είχε θέαμα και υπήρχε όρεξη, με την Παρτιζάν να προηγείται με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (51-46).

Ανατροπή στα δεδομένα του αγώνα, με τους Βαυαρούς να βρίσκουν απαντήσεις στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με δύο πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (74-72). Το ματς έγινε ντέρμπι στην τέταρτη περίοδο, με την Μπάγερν Μονάχου να διατηρεί το προβάδισμα της και για αυτό νίκησε την Παρτιζάν με 99-95.

Από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Έντουαρντς και Όμπστ με 20 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Παρτιζάν ξεχώρισαν οι Νάναλι και Καμίνσκι με 20 και 15 πόντους.

Δεκάλεπτα: 22-22, 46-51, 74-72, 99-95