Μπασκόνια-Μπάγερν 68-76: Φόρτσαραν στο τέλος και νίκησαν με ανατροπή οι Βαυαροί

Η Μπάγερν Μονάχου νίκησε εκτός έδρας την Μπασκόνια με 76-68 και έκανε το 2-1, ενώ η ομάδα από την Βιτόρια έπεσε στο 1-2.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στην αρχή του αγώνα, με την Μπασκόνια να είναι μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-20). Αν και η ομάδα του κόουτς Λάσο ισοφάρισε σε δύο περιπτώσεις στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ομάδα του κόουτς Πεναρόγια είχε απαντήσεις και προηγήθηκε με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (42-41).

Η ομάδα από την Βιτόρια είχε τα ηνία της αναμέτρησης στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με πέντε πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (62-57). Παρότι η Μπασκόνια πήρε προβάδισμα με πέντε πόντους στο 32' λεπτό (64-59), η Μπάγερν Μονάχου με ένα συνολικό επί μέρους σκορ 19-6, νίκησε εκτός έδρας με 76-68.

Από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Έντουαρντς και Φρανσίσκο με 14 και 12 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπασκόνια ξεχώρισε ο Μαρίνκοβιτς με 13 πόντους, με τους Μονέκε και Σεντεκέρσκις να βάζουν από δέκα πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 22-20, 42-41, 62-57, 68-76