Βίρτους-Άλμπα 87-76: Με 26αρα του Σενγκέλια συνεχίζουν νικηφόρα οι ασπρόμαυροι

Η Βίρτους Μπολόνια επικράτησε εντός έδρας της Άλμπα Βερολίνου με 87-76 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 2-1, ενώ οι "κίτρινοι" έχουν τρεις ήττες σε ισάριθμους αγώνες.

Η Βίρτους Μπολόνια έκανε καταπληκτικό ξεκίνημα στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με 16 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-11). Οι "ασπρόμαυροι" διατήρησαν την διαφορά τους σε διψήφιο αριθμό πόντων στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 18 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-26).

Η ιταλική ομάδα κράτησε την απόσταση της στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με 16 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (67-51). Η Βίρτους Μπολόνια διαχειρίστηκε αποτελεσματικά το προβάδισμα στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Άλμπα Βερολίνου με 87-76.

Από την Βίρτους Μπολόνια διακρίθηκαν οι Σενγκέλια και Μίκι με 26 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Άλμπα Βερολίνου ξεχώρισαν οι Μπράουν και Σπανιόλο με 17 και 15 πόντους, ενώ ο Τίμαν είχε 13 πόντους, 10 ριμπάουντ και 3 ασίστ

Δεκάλεπτα: 27-11, 44-26, 67-51, 87-76