Μονακό-Μακάμπι Τ.Α. 107-79: Με 24αρα του Μάικ Τζέιμς

Η Μονακό νίκησε εντός έδρας την Μακάμπι Τελ Αβιβ με 107-79 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 3-2, ενώ οι "κίτρινοι" έπεσαν στο 2-2.

Η Μονακό είχε τον πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-23). Οι Μονεγάσκοι πάτησαν το γκάζι και με ένα επί μέρους σκορ 25-15, προηγήθηκαν με 14 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (52-38).

Η ομάδα του κόουτς Ομπράντοβιτς ανέβασε ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 33-19, προηγήθηκαν με 28 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (85-57). Η Μονακό διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Μακάμπι Τελ Αβιβ με 107-79.

Από την Μονακό διακρίθηκαν οι Τζέιμς και Ντιάλο με 24 και 18 πόντους αντίστοιχα. Από την Μακάμπι Τελ Αβιβ ξεχώρισαν οι Μπράουν και Κλίβελαντ με 14 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 27-23, 52-38, 85-57, 107-79