Μπάγερν-Φενέρμπαχτσε 67-76: Εκτός έδρας επικράτηση για την ομάδα του κόουτς Ιτούδη

Η Φενέρμπαχτσε νίκησε εκτός έδρας την Μπάγερν Μονάχου με 76-67 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 4-1, ενώ οι Βαυαρπί έπεσαν στο 2-3.

H Μπάγερν Μονάχου είχε τον πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-19). Η Φενέρμπαχτσε πήρε τα ηνία του αγώνα στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (41-38).

Το σκορ κινήθηκε χαμηλά στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με την ομάδα του κόουτς Ιτούδη να έχει ένα επί μέρους σκορ 14-9 και να προηγείται με οχτώ πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (55-47).

Από την Φενέρμπαχτσε διακρίθηκαν οι Γουίλμπεκιν και Γκούντουριτς με 17 και 14 πόντους αντίστοιχα. Ο Παπαγιάνης είχε οχτώ πόντους, πέντε ριμπάουντ και δύο ασίστ σε 19:42 λεπτά. Ο Ντόρσει είχε πέντε πόντνους και τρία ριμπάουντ σε 16:00 λεπτά. Ο Καλάθης είχε τέσσερις πόντους και δύο ριμπάουντ σε 19:33 λεπτά. Από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκε ο Φρανσίσκο με έντεκα πόντους, ενώ οι Μπούκερ, Ιμπάκα και Όμπστ έβαλαν από εννέα πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 20-19, 38-41, 47-55, 67-76