Άλμπα Β. - Εφές 89-97: Με ηγετικό Λάρκιν 2/2 στην διαβολοβδομάδα οι Τούρκοι

Η Εφές επικράτησε της Άλμπα στο Βερολίνο με 97-89 σε ένα ματς που ήταν ντέρμπι για 36 λεπτά.

Οι Τούρκοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με 4-11 με τρίποντο του Οσμάνι,διαφορά την οποία κράτησαν μέχρι και το τέλος της πρώτης περιόδου (15-22). Η βολή του Τζόουνς επανέφερε την διαφορά στους 7 (25-32) για να έρθει ένα τρίποντο ξέσπασμα και σερί 11-0 από τους Γερμανούς για το 36-32,με το ημίχρονο να λήγει 40-37 υπέρ των γηπεδούχων.

Στη τρίτη περίοδο η Άλμπα προηγήθηκε με 8 πόντους (53-45) αλλά η Εφές με επιμέρους 16-7 πέρασε μπροστά στο σκορ προτού ο Σνάιντερ με τρίποντο γράψει το 65-64 με το οποίο οι 2 ομάδες θα πήγαιναν στο τέταρτο δεκάλεπτο. Η Εφές από το καλάθι του Τίμαν για το 78-77 έτρεξε σερί 8-0 για το 78-85. Η Άλμπα μείωσε σε 82-85 αλλά άλλο ένα σερί 6-0 της Εφές ουσιαστικά τελείωσε το ματς(82-91),με τελικό σκορ

Για τους γηπεδούχους ο Τίμαν των 31 πόντων και των 6 ριμπάουντ και ο Προσίντα με 16 πόντους δεν έφτασαν για την νίκη. Αντίθετα,υπεραρκετός ήταν ο Σέιν Λάρκιν με 32 πόντους,4 ριμπάουντ και 4 ασίστ. Άξιος συμπαραστάτης του ο Ντάουμ με 17 πόντους.

Τα δεκάλεπτα:15-22,40-37,65-64,87-95