Παρτιζάν - Αρμάνι Μ. 82-69: Γύρισε από το -15 με μπροστάρηδες τους Λεντέι και Πάντερ

Η Παρτιζάν επικράτησε της απογοητευτική στην τέταρτη περίοδο Αρμάνι Μιλάνο με 82-69 και βύθισε ακόμα περισσότερο τους Ιταλούς στην βαθμολογία της Ευρωλίγκας.

Η Αρμάνι ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι και προηγήθηκε με 7 πόντους (16-23) μετά από τρίποντο του Σιλντς και έκλεισε το δεκάλεπτο στο +5 (20-25). Η Παρτιζάν προηγήθηκε με 29-27 με τρίποντο του Κέβιν Πάντερ (29-27) αλλά με σερί 8-0 οι Ιταλοί πήγαν το σκορ στο 29-35. Το ημίχρονο έληξε 39-44 και αφού η Παρτιζάν μείωσε την διαφορά από τους 9 (35-44).

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Αρμάνι με σερί 11-0 προηγήθηκε με 15 πόντους (45-60),όμως οι Σέρβοι απάντησαν με δικό τους επιμέρους σκορ 16-2 για το 61-62 με το οποίο οι δύο ομάδες άρχισαν την τέταρτη περίοδο. Εκεί η ομάδα του Μεσίνα ήταν απογοητευτική στην επίθεση πετυχαίνοντας μόλις 2 πόντους σε περίπου 7 αγωνιστικά λεπτά και μοιραία δέχθηκε επιμέρους σκορ 15-0 για το 76-64,σβήνοντας ουσιαστικά τις όποιες ελπίδες να φύγει με το διπλό. Το τελικό 82-69 σήμανε την 7η νίκησε σε 13 αναμετρήσεις για τους Σέρβους και την 9η ήττα για τους Ιταλούς.

Ο Κέβιν Πάντερ με 19 ποντους και ο Ζακ ΛεΝτέι με 15 (όλους στο δεύτερο ημίχρονο) ήταν οι καλύτεροι παίκτες της Παρτιζάν,ενώ για το Μιλάνο ο Σιλντς είχε 19 και ο Λο 12.

Τα δεκάλεπτα:20-25,39-44,61-62,82-69