Μπάγερν - Εφές 86-71 : Επιστροφή στις νίκες για τους Βαυαρούς

Σπουδαία εμφάνιση πραγματοποίησε η Μπάγερν Μονάχου που επιβλήθηκε με σκορ 86-71 την Ανατολού Εφές. Οι Βαυαροί μετά από αυτήν την νίκη βρίσκονται στο 7-8 της βαθμολογίας ρεκόρ που έχουν πλέον και οι Τούρκοι.

Δυνατά άρχισε το παιχνίδι η Εφές η οποία προηγήθηκε στο παιχνίδι 8-12, από κει η ομάδα του Λάσο έκανε ένα επιθετικό ξέσπασμα 11-0 (19-12) και κράτησε το προβάδισμα μέχρι το τέλος της περιόδου ( 20-17). Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η Μπάγερν πετούσε φωτιές στην επίθεση, έβαλε τα τρίποντα με τον Ομπστ, τον Μπάμπ και τον Φρανσίσκο κι διατήρησε το προβάδισμα της μέχρι το ημίχρονο (50-41).

Στο δεύτερο μέρος, η Μπάγερν έφτασε να προηγηθεί ακόμα και για 20 πόντους (71-51), όμως 8 συνεχόμενοι πόντοι του Οτουρου και του Λάρκιν κατέβασαν την διαφορά στους 11 στο τέλος της τρίτης περιόδου ( 71-59). Οι Βαυαροί μπήκαν στην τέταρτη περίοδο δυνατά χωρίς να αφήσουν περιθώρια αντίδρασης στους Τούρκους, αύξησαν την επιμέρους διαφορά κι πανηγύρισαν μια σπουδαία νίκη με σκορ 86-71

Από πλευρας γηπεδούχων ξεχώρισαν  ο Ομπστ με 17 πόντους, ενώ από την Εφές ο Ουτούρου είχε 19 πόντους με 8 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα :20-17,50-41, 71-59, 86-71