Μπάγερν - Μονακό 80-91: Ο Τζέιμς την επανέφερε στις νίκες

Η Μονακό επέστρεψε στις νίκες μετά την εντός έδρας ήττα από τον Παναθηναϊκό καθώς επικράτησε της Μπάγερν στο Μόναχο με

Οι Μονεγάσκοι μπήκαν καλύτερα στον αγώνα και προηγήθηκαν με 6-15 με καλάθι του Μπράουν με το δεκάλεπτο να λήγει 14-17. Στην δεύτερη περίοδο η Μπάγερν δέχτηκε σερί 17-3 και έτσι βρέθηκε να κυνηγάει διαφορά 14 πόντων (20-34). Το ημίχρονο έληξε 31-46 με καλάθι του Τζέιμς.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Βαυαροί έβγαλαν αντίδραση και κατάφεραν να μειώσουν τις μεγάλες διάφορες της αντιπάλου τους έως και τους 5 πόντους (60-65) με τρίποντο του Ομπστ στα 36" πριν το τέλος της τρίτης περιόδου,η οποία έληξε 60-67. Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Βαυαροί ξαναμείωσαν στους 6 (64-70) αλλά δεν μπόρεσαν να κάνουν κάτι περισσότερο,καθώς η Μονακό ξαναξέφυγε με 16 (70-86) και εν τέλει επικράτησε με 91-79.

Απόλυτος πρωταγωνιστής για τους νικητές ο Μάικ Τζέιμς με 28 πόντους,ενώ ο Οκόμπο προσέθεσε άλλους 19. Για την Μπάγερν ο Φρανσίσκο είχε 21 πόντους (5/9 τρίποντα) και ο Έντουαρντς 16.

Τα δεκάλεπτα:14-17,31-46,60-67,80-91