Μακάμπι - Μπολόνια 95-78: Με πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο επικράτησαν οι Ισραηλινοί

Η Μακάμπι επικράτησε της Βίρτους Μπολόνια με 95-78 για την 20η αγωνιστική της Euroleague.

Το παιχνίδι στην αρχή ήταν ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και την πρώτη περίοδο να ολοκληρώνεται με το σκορ στο 18-21 με καλάθι του Ζίζιτς. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Βίρτους προηγήθηκε με 9 πόντους (26-35) με τρίποντο του Μπελινέλι,όμως η Μακάμπι επέστρεψε και το ημίχρονο έληξε 46-45.

Στο δεύτερο μισό,οι τυπικά γηπεδούχοι έτρεξαν ένα σερί 9-0 με τρία τρίποντα για το 54-48 με το δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται στο 70-60. Στην τέταρτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι δεν έβρισκαν επιθετικές λύσεις και μοιραία ηττήθηκαν με 95-78.

Για τους Ισραηλινούς ο Μπάλντγουιν πέτυχε 22 πόντους και ο ΝτιΜπαρτολομέο 14. Για την Βίρτους ο Μπελινέλι πέτυχε 18 πόντους,με τον Κορντινιέ να προσθέτει 13.