Ερυθρός Αστέρας - Χίμκι 92-81: Πήρε το ντέρμπι των ουραγών

Νικητής του αγώνα ήταν ο Ερυθρός Αστέραε που ανέβασε το ρεκόρ του 8-21, ενώ οι Ρώσσοι βυθίστικαν και άλλο στο 3-24.

Νωθρά ξεκίνησαν το παιχνίδι και οι δύο ομάδες, στην συνέχεια όμως η ομάδα της Χίμκι ανέβασε λίγο ταχύτητα και κατάφερε να πάρει τα ηνία του αγώνα φτάνοντας στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου στο +7 ( 8-15,10’). Στην δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι μπήκανε καλύτερα και με ένα επιμέρους σκορ (26-23) κατάφεραν να πάνε στα αποδυτήρια έχοντας μειώσει την διαφορά. Οι Σέρβοι συνέχισαν και μετά την ανάπαυλα όπως ακριβώς τελείωσαν το ημίχρονο και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να καταφέρουν να γυρίσουν το παιχνίδι και να βρεθούν σε θέση οδηγού στο τέλος του τρίτου μέρους.  Χωρίς να κατεβάσουν καθόλου ρυθμό συνέχισαν οι παίκτες του Ράντονζιτς και στο τελευταίο δεκάλεπτο και έφτασαν εύκολα στην νίκη με 92-81.

Για τους νικητές κορυφαίος ήταν ο Τζόρνταν Λόιντ με 22 πόντους, και τον ακολούθησε ο Γουόλντεν με 15 πόντους

Για τους ηττημένους αυτοί που ξεχώρισαν ήταν οι ΜακΚόλουμ με 29 πόντους και ο Μίκι Τζόρνταν με 27 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 8-15, 34-38,62-60, 92-81