Ερ.Αστέρας-Αρμάνι 72-93: Ο Πάντερ πήρε το όπλο του

Η Αρμάνι Μιλάνο "απέδρασε" από το Βελιγράδι, επικρατώντας εύκολα του Ερυθρού Αστέρα με 93-72, με αποτέλεσμα να ανέβει στο 20-12 και στην τέταρτη θέση, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 9-23 και στην 17η θέση.

Η Αρμάνι Μιλάνο μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, κατάφερε να είναι μπροστά με δέκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-12). Παρότι οι φιλοξενούμενοι ήθελαν να διευρύνουν το προβάδισμα τους (27-12, 11'), ο Ερυθρός Αστέρας είχε απαντήσεις να κρατήσει στα ίδια επίπεδα την διαφορά, με την Αρμάνι να είναι μπροστά με έντεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (47-36).

Η Ιταλική ομάδα πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους και με ένα επί μέρους σκορ 28-15, απέκτησε διαφορά 24 πόντων στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου (75-51).  Η τέταρτη περίοδος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με την διαφορά να είναι σταθερά πάνω από 21 πόντους και την Αρμάνι Μιλάνο να νικάει εκτός έδρας του Ερυθρού Αστέρα με 93-72.

Από τον Ερυθρό Αστέρα ξεχώρισαν οι Λόιντ και Ντόμπριτς με 22 και 14 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκε ο Πάντερ με 23 πόντους και οι Λεντέι και Σίλντς σκόραραν από 14 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 12-22, 36-47, 51-75, 72-93