Ερ. Αστέρας-Μακάμπι Τ.Α. 76-64: Ο Λόιντ έδειξε τον δρόμο προς την νίκη

Ο Ερυθρός Αστέρας υπερασπίστηκε την έδρα του και επικράτησε της Μακάμπι Τελ Αβίβ με, με αποτέλεσμα να ανέβει στο , ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο

Παρά το γεγονός ότι η Μακάμπι Τελ Αβίβ είχε τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο μέρος και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, κατάφερε να είναι με ένα πόντο μπροστά στο τέλος του ημιχρόνου (34-33). Ο Ερυθρός Αστέρας φόρτσαρε στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, με ένα επί μέρους σκορ 23-11 και είχε προβάδισμα με οχτώ πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (53-45). Αν και η Μακάμπι Τελ Αβίβ προσπαθούσε να μειώσει, οι ερυθρόλευκοι έβρισκαν απαντήσεις και για αυτό νίκησαν με 76-64.

Από τον Ερυθρό Αστέρα διακρίθηκαν οι Λόιντ και Ντόμπριτς με 21 και 13 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Μακάμπι Τελ Αβίβ ξεχώρισαν οι Ντόρσει και Μπράιαντ με 14 και 12 πόντους.

Περίοδοι: 15-21, 33-34, 53-45, 76-64