Άλμπα - Βιλερμπάν 67-71 : Απέδρασαν από το Βερολίνο και έκαναν το 2/2 οι Γάλλοι

Η Βιλερμπάν κατάφερε να πάρει τη νίκη με 71-67 απέναντι στην Άλμπα και να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 2-0, αντίθετα οι Γερμανοί δεν κατάφεραν να πανηγυρίσουν για ακόμη μία φορά

Η Βιλερμπάν ήταν η ομάδα που άνοιξε το σκορ του αγώνα με ένα τρίποντο του Οσετκόφσκι ( 0-3, 1'). H Άλμπα αντέδρασε γρήγορα και κατάφερε να πάρει τα ηνία του παιχνιδιού  και προηγήθηκε με 5 πόντους ( 18-13,10').  Στη δεύτερη περίοδο οι Γάλλοι.... ανέβασαν ταχύτητα και κατάφεραν να προηγηθούν πριν το ημίχρονο ( 31-34, 20').  Με τον ίδιο ρυθμό συνέχισαν και μετά την ανάπαυλα οι φιλοξενούμενοι και διεύρυναν ακόμη περισσότερο το προβάδισμα τους ( 43-49,30').  Στο τελευταίο μέρος η ομάδα του Πάρκερ κατάφερε να διαχειριστεί το παιχνίδι και να φτάσει στη νίκη με 71-67

Για τους νικητές την διαφορά έκανε ο Τζόουνς με 22 πόντους . Επίσης ο Κώστας Αντετοκούνμπο είχε 9 πόντους και 4 ριμπάουντ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μάοντο Λο με 22 πόντους  και ακολούθησε Ντα Σίλβα με 14 πόντους

Τα δεκάλεπτα: 18-13, 31-34,  43-49, 67-71