Ούνικς Καζάν-Μπασκόνια 83-69: Επιστροφή στις νίκες για τους Ρώσους

Μετά από δύο σερί ήττες, η Ούνικς Καζάν επιστρέφει στα θετικά αποτελέσματα, αφού επικράτησε της Μπασκόνια με 83-69 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 2-4, ενώ η ομάδα από την Βιτόρια έπεσε στο 3-3.

Η Ούνικς Καζάν ξεκίνησε δυναμικά στα πρώτα λεπτά και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με επτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-17). Οι γηπεδούχοι πάτησαν το γκάζι με ένα επί μέρους σκορ 24-6 στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 25 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (48-23).

Οι "πράσινοι" διατήρησαν μια διψήφια διαφορά πόντων πάνω από το +20 και προηγήθηκαν με 22 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (66-44). Αν και η Μπασκόνια προσπάθησε να μειώσει στην τέταρτη περιόδο με ένα επί μέρους σκορ 25-17, η Ούνικς Καζάν διατήρησε το προβάδισμα της και νίκησε με 83-69.

Από την Ούνικς Καζάν διακρίθηκαν οι Μπράουν και Βοροντσέβιτς με 14 πόντους έκαστος. Από την Μπασκόνια ξεχώρισαν οι Μπόλντγουιν και Κοστέλο με 23 και 18 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 24-17, 48-23, 66-44, 83-69