ΤΣΣΚΑ-Μπάγερν 77-74: Πήρε το θρίλερ με υπογραφή Κλάιμπερν και Σενγκέλια

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας επέστρεψε από το -13 (45-32, 21' λεπτό) και φόρτσαρε στο δεύτερο μέρος, με αποτέλεσμα να νικήσει εντός έδρας την Μπάγερν Μονάχου με 77-74 και να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 7-5, ενώ οι Βαυαροί έπεσαν στο 5-7.

Η Μπάγερν Μονάχου μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-18). Οι Βαυαροί διατήρησαν το προβάδισμα τους στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με εννιά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (41-32).

Η Μπάγερν Μονάχου ανέβασε την διαφορά στους 13 πόντους (45-32, 21' λεπτό), με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας να απαντάει με ένα επί μέρους σκορ 24-16 και να μειώνει την διαφορά στον ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου (57-56). Ο αγώνας ήταν θρίλερ στα τελευταία λεπτά, με τον Γουίλ Κλάιμπερν με την ΤΣΣΚΑ να καρφώνει και να διαμορφώνει το αποτέλεσμα, ενώ τον Βλάντιμιρ Λούτσιτς να αστοχεί σε σουτ τριών πόντων οχτώ δευτερόλεπτα πριν το τέλος του αγώνα. Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας νίκησε την Μπάγερν Μονάχου με 77-74  και θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Παναθηναικό την Πέμπτη (2/12).

Δεκάλεπτα: 18-24, 32-41, 56-57, 77-74