Μονακό-Εφες 102-80: Σαρωτικοί οι Μονεγάσκοι με «27αρα» του Τζέιμς

Η Μονακό υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε την Εφες με 102-80, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 11-13 (7η θέση), ενώ η τουρκική ομάδα έπεσε στο 12-10 (5η θέση).

Η Μονακό είχε το πάνω χέρι από την αρχή και ήταν μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-19). Η ομάδα από το Πριγκιπάτο ανέβασε την διαφορά της κυρίως σε διψήφιο ποσοστό στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με έντεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (49-38).

Οι Μονεγάσκοι πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 26-18, προηγήθηκαν με 19 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (75-56). Η Μονακό διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Εφες με 102-80.

Από την Μονακό διακρίθηκαν οι Τζέιμς (5ρ. και έξι ασίστ) και Ντιαλό (6ρ. και τρεις ασίστ) με 27 και 19 πόντους αντίστοιχα. Από την Εφες ξεχώρισαν οι Μίτσιτς (1ρ. και οχτώ ασίστ) και Μπομπουά (4ρ.) με 25 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 25-19, 49-38, 75-56, 102-80

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.