Ρεάλ-Βιλερμπάν 70-58: Ο Ρούντι Φερνάντεθ έδειξε τον δρόμο για την νίκη

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε εντός έδρας την Βιλερμπάν με 70-58 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 18-6 (2η θέση), ενώ η Γαλλική ομάδα έπεσε στο 7-17 (13η θέση).

Η Ρεάλ ξεκίνησε δυνατά στην αναμέτρηση και ήταν μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-14). Αν και η Βιλερμπάν μείωσε σε δύο περιπτώσεις στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι μερένγχες διατήρησαν το προβάδισμα τους και προηγήθηκαν με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (36-30).

Οι "ασπρόμαυροι" πήραν προβάδισμα με ένα πόντο σε δύο περιπτώσεις στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με τους μερένγχες με πέντε σερί πόντους, να προηγούνται με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (51-47). Η Ρεάλ Μαδρίτης ανέβασε ρυθμούς στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 19-11, νίκησε εντός έδρας την Βιλερμπάν με 70-58.

Από την Ρεάλ Μαδρίτης διακρίθηκαν οι Φερνάντεθ και Γιαμπουσελέ με 17 και δώδεκα πόντους αντίστοιχα. Από την Βιλερμπάν ξεχώρισαν οι Τζόουνς και Λάιτι με 17 και έντεκα πόντους.

Δεκάλεπτα: 20-14, 36-30, 51-47, 70-58

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή. Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.