Εφές-Μπάγερν 81-76: Οι μπλε λύγισαν τους Βαυαρούς, μια ανάσα από την 5η θέση

Η Εφές υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε την Μπάγερν Μονάχου με 81-76, με αποτέλεσμα να ανεβάσουν το ρεκόρ τους στο 16-11 (5η θέση), ενώ οι Βαυαροί έπεσαν στο 13-14 (8η θέση).

Καλύτερο ξεκίνημα έκανε η Εφές στα πρώτα λεπτά και ήταν μπροστά με επτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (28-21). Αν και η τουρκική ομάδα πήρε προβάδισμα με δώδεκα πόντους (35-23, 12' λεπτό), η Μπάγερν Μονάχου απάντησε με ένα επί μέρους σκορ 16-9, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-39).

Παρότι η Γερμανική ομάδα ισοφάρισε στο 28' λεπτό (59-59), η Μπάγερν Μονάχου είχε το πάνω χέρι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με πέντε πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (67-62). Η Εφές είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Μπάγερν Μονάχου με 81-76.

Από την Εφές διακρίθηκαν οι Λάρκιν και Μόερμαν με 20 και 17 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπάγερν Μονάχου ξεχώρισαν οι Ρούμπιτ και Σίσκο με 15 και 11 πόντους.

Δεκάλεπτα: 28-21, 44-39, 67-62, 81-76

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.