Μπαρτσελόνα-Μακάμπι Τ.Α. 80-104: «Απόδραση» από την Βαρκελώνη και μένει ζωντανή για την πέμπτη θέση

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ νίκησε εκτός έδρας την Μπαρτσελόνα με 104-80 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 16-11 (6η θέση), με τους μπλαουγκράνα που έχουν εξασφαλίσει την πρώτη θέση, να πέφτουν στο 21-7 (1η θέση).

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στην αρχή του αγώνα, με την Μακάμπι Τελ Αβίβ να είναι μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-23). Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με έντεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (57-46).

Οι μπλαουγκράνα πίεσαν στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου για να μειώσουν την διαφορά, αλλά οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (76-68). Η Μακάμπι Τελ Αβίβ διεύρυνε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Μπαρτσελόνα με 104-80.

Από την Μακάμπι Τελ Αβίβ διακρίθηκαν οι Γουίλμπεκιν και Νάναλι με 20 και 18 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπαρτσελόνα ξεχώρισαν οι Άμπρίνες και Μίροτιτς με 17 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 23-27, 46-57, 68-76, 80-104

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.