Βιλερμπάν-Αρμάνι 80-81: Με καθοριστικό Ντιλέινι

Η Αρμάνι Μιλάνο νίκησε εκτός έδρας την Βιλερμπάν με 81-80 και παρέμεινε ζωντανή στο κυνήγι της τρίτης θέσης, στην οποία βρίσκεται τώρα με ρεκόρ 19-9, ενώ η Γαλλική ομάδα έπεσε στο 8-20 (13η θέση).

Παρότι η Αρμάνι ήταν ανταγωνιστική, η Βιλερμπάν είχε το πάνω χέρι στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-20). Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στο δεύτερο δεκάλεπτο, με το παιχνίδι να έχει γρήγορο ρυθμό και την Γαλλική ομάδα να προηγείται με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (41-40).

Οι "κόκκινοι" ανέβασαν ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 23-15, προηγήθηκαν με επτά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (63-56). Με κομβικό τον Ντιλέινι, η Ιταλική ομάδα προηγήθηκαν με δώδεκα πόντους στο 33' λεπτό (70-58). Ο Γουεμπανιάμα και ο Λάιτι κυρίως οδήγησε την Βιλερμπάν στο να περάσει μπροστά με ένα πόντο (76-75) στο 39' λεπτό. Η Αρμάνι Μιλάνο στο τελευταίο λεπτό ήταν πιο αποτελεσματική και πήρε την εκτός έδρας νικη με 81-80.

Από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκαν οι Ντιλέινι και Μπαλντάσο με 24 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από την Βιλερμπάν ξεχώρισαν οι Λάιτι και Γουεμπανιάμα με 28 και 18 πόντους.

Δεκάλεπτα:  23-20, 41-40, 56-63, 80-81

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.