Ρεάλ-Μπάγερν 88-97: Οι Βαυαροί έστειλαν τον Ολυμπιακό στο Μονακό

Η Μπάγερν Μονάχου με επική ανατροπή στην τέταρτη περίοδο, κατάφερε να νικήσει εκτός έδρας την Ρεάλ Μαδρίτης με 97-88 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 14-14 (8η θέση), ενώ οι μερένγχες έπεσαν στο 18-10 (4η θέση).

Δυναμικά ξεκίνησαν οι δύο ομάδες, οι οποίες εναλλάσονταν στο σκορ στην αρχή, με την Ρεάλ Μαδρίτης να κάνει ένα επί μέρους σκορ 7-2 και να προηγείται με επτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-17).  Η βασίλισσα πάτησε το γκάζι και με ένα επί μέρους σκορ 28-17 στο δεύτερο δεκάλεπτο, προηγήθηκε με 18 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (52-34).

Οι μερένχες διατήρησαν το προβάδισμα τους σε διψήφιο αριθμό πόντων στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου παρά την πίεση των φιλοξενούμενων και προηγήθηκαν με 16 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (75-59). Επική ανατροπή της Μπάγερν Μονάχου στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 97-88, νίκησε εκτός έδρας την Ρεάλ Μαδρίτης με 97-88.

Από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Γιάραμαζ και Τόμας με 18 και 16 πόντους αντίστοιχα Από την Ρεάλ Μαδρίτης ξεχώρισαν οι Κοζέρ, Ντεκ, Γιουλ και Γιαμπουσελέ με δώδεκα πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 24-17, 52-34, 75-59, 88-97

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.