Μπαρτσελόνα-Παρτιζάν 79-68: Σαρωτικοί και με πλουραλισμό οι μπλαουγκράνα

Η Μπαρτσελόνα νίκησε εντός έδρας την Παρτιζάν με 79-68 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 6-3, ενώ οι "ασπρόμαυροι" έπεσαν στο 4-5.

Παρότι η Μπαρτσελόνα πήρε προβάδισμα με τρεις πόντους στο 5' λεπτό (10-7), η Παρτιζάν με ένα επί μέρους σκορ 14-7 στα επόμενα λεπτά, προσπέρασε και ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-17). Οι μπλαουγκράνα πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 22-11, προηγήθηκαν με επτά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (39-32).

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 25-17, προηγήθηκαν με 15 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (64-49). Η Μπαρτσελόνα διατήρησε το προβάδισμα της παρά την πίεση της Παρτιζάν και νίκησε εντός έδρας με 79-68.

Από την Μπαρτσελόνα διακρίθηκαν οι Λαπροβίτολα και Σατοράνσκι με 13 και έντεκα πόντους αντίστοιχα. Από την Παρτιζάν ξεχώρισαν οι Άντζουσιτς και Νάναλι με 23 και δέκα πόντους.

Δεκάλεπτα: 17-21, 39-32, 64-49, 79-68