Αρμάνι-Φενέρμπαχτσε 72-82: Διπλό στο Μιλάνο με 22αρα του Χέιζ

Η Φενέρμπαχτσε νίκησε εκτός έδρας την Αρμάνι Μιλάνο με 82-72 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 9-1, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 3-7.

Καλύτερο ξεκίνημα στον αγώνα για την Αρμάνι Μιλάνο, η οποία ήταν μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-15). Αν και οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα και με 16 πόντους (35-19), η Φενέρμπαχτσε μείωσε την διαφορά στα επόμενα λεπτά. Η ιταλική ομάδα προηγήθηκε με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (37-32).

Η ομάδα του κόουτς Δημήτρη Ιτούδη πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 26-11, προηγήθηκε με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (58-48). Η Φενέρμπαχτσε διατήρησε το προβάδισμα της κατά κύριο λόγο σε διψήφια διαφορά στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Αρμάνι Μιλάνο με 82-72.

Από την Φενέρμπαχτσε διακρίθηκαν οι Χέιζ και Γκούντουριτς με 22 και έντεκα πόντους αντίτοιχα. Από την Αρμάνι Μιλάνο ξεχώρισαν οι Μήτρου-Λονγκ και Χολ με 18 και 16 πόντους.

Δεκάλεπτα: 21-15, 37-32, 48-58, 72-82