Ρεάλ-Παρτιζάν 105-97: Ασταμάτητοι οι μπλάνκος παρά τα 17 τρίποντα των ασπρόμαυρων

H Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε εντός έδρας την Παρτιζάν με 105-97 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 7-3, ενώ οι "ασπρόμαυροι" έπεσαν στο 4-6.

Απίστευτη πρώτη περίοδος που θύμισε NBA, με την Παρτιζάν να σκοράρει 40 πόντους και ήταν μπροστά με οχτώ πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (40-32). Η Ρεάλ Μαδρίτης βρήκε απαντήσεις στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 22-11, προσπέρασε και προηγήθηκε με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (54-51).

Οι μερένγχες ανέβασαν ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 32-23, προηγήθηκαν με δώδεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (86-74). Αν και η Παρτιζάν πίεσε στην τέταρτη περίοδο, η Ρεάλ Μαδρίτης βρήκε απαντήσεις και νίκησε εντός έδρας με 105-97.

Από την Ρεάλ Μαδρίτης διακρίθηκαν οι Γιουλ και Ταβάρες με 20 και 17 πόντους αντίστοιχα. Από την Παρτιζάν ξεχώρισαν οι Λεντέι και Εξούμ με 20 και 17 πόντους.

Δεκάλεπτα: 32-40, 54-51, 86-74, 105-97