Παρτιζάν-Μονακό 100-80: Οι ασπρόμαυροι υπέταξαν τους Μονεγάσκους

Η Παρτιζάν νίκησε εντός έδρας την Μονακό με 100-80 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 8-9, ενώ οι Μονεγάσκοι έπεσαν στο 11-6.

Παρότι η Μονακό πήρε προβάδισμα με τέσσερις πόντους στο 3' λεπτό (9-5), η Παρτιζάν με ένα επιμέρους σκορ 21-8, προσπέρασε και ήταν μπροστά με εννέα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (26-17). Η ομάδα από το Πριγκιπάτο επέστρεψε δυναμικά στο δεύτερο δεκάλεπτο έχοντας ένα επί μέρους σκορ 30-22, με τους δύο συλλόγους να εναλλάσονται στο προβάδισμα. Οι "ασπρόμαυροι" προηγήθηκαν με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (48-47).

Το σκορ ήταν αμφίρροπο στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν χέρι-χέρι, αλλά οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου (69-68). Η Παρτιζάν πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 31-12, κατάφερε να νικήσει εντός έδρας την Μονακό με 100-80.

Από την Παρτιζάν διακρίθηκαν οι Λεσόρ και Πάντερ με 21 και 19 πόντους αντίστοιχα. Από την Μονακό ξεχώρισαν ο Οκόμπο και Ντιαλό με 17 και δώδεκα πόντους.

Δεκάλεπτα: 26-17, 48-47, 69-68, 100-80