Μπάγερν-Μπασκόνια 92-79: Συνεχίζουν νικηφόρα οι Βαυαροί

Η Μπάγερν Μονάχου νίκησε εντός έδρας την Μπασκόνια με 92-79 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 7-11, ενώ οι Βάσκοι έπεσαν στο 11-7.

Καλύτερο ξεκίνημα για την Μπάγερν Μονάχου που πήρε προβάδισμα και με 13 πόντους στο 5' λεπτό (19-6). Οι γηπεδούχοι ήταν δυναμικοί στα επόμενα λεπτά και ήταν μπροστά με δέκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (34-24). Παρότι η Μπασκόνια μείωσε στον ένα πόντο στο 23' λεπτό (34-33), η γερμανική ομάδα είχε το πάνω χέρι και προηγήθηκε με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (52-44).

Οι Βαυαροί ανέβασαν ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 23-16, προηγήθηκαν με 15 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (75-60). Η Μπάγερν Μονάχου διατήρησε το προβάδισμα της σε διψήφιο αριθμό πόντων στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Μπασκόνια με 92-79.

Από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Γουίνστον και Ρούμπιτ με 16 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπασκόνια ξεχώρισαν οι Χάουαρντ και Τόμσπον με 21 και 13 πόντους .

Δεκάλεπτα: 34-24, 52-44, 75-60, 92-79