Ερ.Αστέρας-Μονακό 92-68: Καταιγιστική η σερβική ομάδα με 21αρα του Πετρούσεβ

Ο Ερυθρός Αστέρας νίκησε εντός έδρας την Μονακό με 92-68 και ανέβασε το ρεκόρ του στο 10-9, ενώ η ομάδα του Πριγκιπάτου έπεσε στο 12-7.

Δυνατή αρχή για τον Ερυθρό Αστέρα, ο οποίος ήταν μπροστά με οχτώ πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-15). Οι ερυθρόλευκοι ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 31-21, προηγήθηκαν με 18 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (54-36).

Οι γηπεδούχοι κράτησαν την διαφορά σε διψήφια διαφορά πόντων στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 22 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (72-50). Ο Ερυθρός Αστέρας ήταν δυναμικός και στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Μονακό με 92-68.

Από τον Ερυθρό Αστέρα διακρίθηκαν οι Πετρούσεβ και Μίτροβιτς με 21 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Μονακό ξεχώρισαν οι Τζέιμς και Μπράουν με 26 και επτά πόντους.

Δεκάλεπτα: 23-15, 54-36, 72-50, 92-68